Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Mikołaj Lizut, dziennikarz, który komentuje polski show-biznes m.in. w programie „Na językach” stacji TVN, napisał  sztukę teatralną „Tamta Pani”. Spektakl można oglądać na deskach stołecznego teatru Capitol. W rolach głównych występują Tomasz Sapryk, Andżelika Piechowiak oraz Krzysztof Kiersznowski.

 

 

Utrzymana w konwencji czarnej komedii „Tamta Pani” opowiada o dwóch niewylewających za kołnierz pracownikach prosektorium, którzy stają się świadkami przedziwnych wydarzeń.

– Chciałem napisać sztukę o kulturze masowej, bo tym się poniekąd zajmuje i to mnie bardzo ciekawi. Przede wszystkim chciałem napisać rzecz śmieszną, i tak wyszła „Tamta Pani”. To jest rzecz mocno niestosowna. Wydaje mi się, że dotknęliśmy w tym spektaklu tabu związanego z kulturą masową. Mam nadzieję, że wyszło zabawnie – mówi Mikołaj Lizut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Mikołaj Lizut jest redaktorem naczelnym Rock Radia. Komentuje także wydarzenia z show-biznesu w programie TVN „Na językach”. W swojej sztuce chciał przełamać tabu śmierci.

– Największym tabu w kulturze masowej jest śmierć. To jest taka rzecz, którą kultura masowa najchętniej zlikwidowałaby dekretem, a przynajmniej zlikwidowałaby kostnice. Mnie zawsze ciekawiły miejsca niestosowne, czy to jest kibel, czy kostnica. Bardzo kuszące było dla mnie zawiązanie akcji w miejscu niestosownym, w którym pracują odbiorcy i ofiary kultury masowej i do którego wszyscy trafimy – mówi Lizut.

Pisarz jest bardzo zadowolony z inscenizacji swojej sztuki przygotowanej przez Macieja Kowalskiego. Lizut docenia również pracę aktorów, którzy – jak sam mówi – wspaniale powołali jego bohaterów do życia. W jedną z głównych ról w spektaklu „Tamta Pani” wciela się Andżelika Piechowiak.

– Moja Angela jest bardzo specyficznym wytworem rzeczywistości show-biznesowej. To dziewczyna, która postanowiła sobie, że będzie sławna. Udało jej się zrobić karierę dzięki znajomościom z odpowiednimi ludźmi. Dąży po trupach do celu. Nie ma wiele do zaproponowania, jeżeli chodzi o swój poziom intelektualny czy emocjonalny. Nauczyła się paru cytatów z Paulo Coelho i myśli, że jej to wystarczy do szczęścia – mówi Andżelika Piechowiak.

Bohaterka Piechowiak uwielbia zwracać na siebie uwagę. Często decyduje się na kolorowe, świecące stroje, które media już ochrzciły mianem „najgorszej stylizacji Andżeliki Piechowiak na potrzeby spektaklu”.

– To jest wielka różowa plama. Moja bohaterka chętnie eksponuje ciało, ma ogromną fryzurę. Błyszczy się tak, że trudno sobie wyobrazić, by mogłaby błyszczeć bardziej. Nie miałam potrzeby robienia parodii à propos jakiejś postaci. Inspirowałam się raczej mechanizmem powstawania celebrytek – przyznaje aktorka.

Spektakl „Tamta Pani” można oglądać na deskach teatru Capitol od marca 2014 roku.

 

/newseria.pl


Komentarze

Podobne informacje

Tłumy zwiedzających w warszawską Noc Muzeów

Tłumy zwiedzających w warszawską Noc Muzeów

2017-05-23 07:19:44

Niezwykle ciepły wieczór i bardzo bogata propozycja placówek spowodowały, że tegoroczną Noc Muzeów możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Tłumy na ulicach i w muzeach, na koncertach, zwiedzaniu. Kolejki nikogo nie zniechęcały.


Do zobaczenia w Muzeum Warszawy!

Do zobaczenia w Muzeum Warszawy!

2017-05-16 07:48:26

11 zmodernizowanych zabytkowych kamienic i nowa wystawa główna „Rzeczy warszawskie” niedługo zostaną otwarte dla publiczności. W ostatni weekend maja na warszawiaków i turystów czekać będą liczne atrakcje.


Noc Muzeów w Kancelarii Premiera

Noc Muzeów w Kancelarii Premiera

2017-05-15 20:38:44

Zobacz, jak witani są w Kancelarii Premiera prezydenci i premierzy z całego świata, weź udział w konferencji prasowej, poczuj się jak światowy przywódca. Podczas Nocy Muzeów w Kancelarii Premiera na żywo zobaczysz to, co na co dzień oglądasz w telewizji. Zapraszamy już w najbliższą sobotę (20 maja) od godz. 19.00.


[VIDEO] Dni Koszalina 2017: Red Lips i Cugowscy

[VIDEO] Dni Koszalina 2017: Red Lips i Cugowscy

2017-05-15 07:53:33

Koncert z okazji Dni Koszalina: Red Lips i Cugowscy już 19 maja wystąpią w Koszalinie. 


Kup bilet do teatru za 500 groszy!

Kup bilet do teatru za 500 groszy!

2017-05-12 21:16:44

W sobotę, 13 maja, po raz trzeci obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów z 38 polskich miast przez cały tydzień – aż do 20 maja – zagra spektakle „za grosze”. Dokładnie za 500 groszy. Sprzedaż rozpocznie się 13 maja i będzie prowadzona wyłącznie w kasach teatrów.


Łódź: II Forum Kobiet NSZZ Solidarność 9-10 czerwca 2017 roku

Łódź: II Forum Kobiet NSZZ Solidarność 9-10 czerwca 2017 roku

2017-05-11 14:22:45

Krajowa Sekcja Kobiet NSZZ „Solidarność” wraz z Regionalną Sekcją Kobiet Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” zapraszają na II Ogólnopolskie Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” pod hasłem: „KOBIETA ŁĄCZY POKOLENIA”. Forum odbędzie się W dniach 9 – 10 czerwca br. w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (tzw. Biała Fabryka) przy ul. Piotrkowskiej 282.


Instalacja Roberta Rumasa na Starym Rynku

Instalacja Roberta Rumasa na Starym Rynku

2017-05-09 07:48:22

W ramach wrześniowego Festiwalu Łódź Czterech Kultur na Starym Rynku pojawi się autorska instalacja Roberta Rumasa, znanego i cenionego polskiego artysty. Instalacja powstawać będzie w łódzkich zakładach i zamontowana zostanie tuż przed rozpoczęciem festiwalu, czyli 8 września br.


Hip-hop na Warsaw Challenge 2017

Hip-hop na Warsaw Challenge 2017

2017-05-06 09:04:29

Tegoroczna odsłona Warsaw Challenge zbliża się wielkimi krokami. W weekend, 13 i 14 maja, Fort Bema na Bemowie wypełni duch rywalizacji między najlepszymi światowymi tancerzami breakdance, zaś muzyczne emocje zapewnią występy legend rapu z Polski i USA.


Majówka w Muzeum Śląskim

Majówka w Muzeum Śląskim

2017-05-02 08:44:38

Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu„Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. W Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim


Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

2017-04-28 19:40:34

Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik zostali laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy dziesiątej edycji. Specjalne wyróżnienie - tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymała Hanna Krall.