Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Mikołaj Lizut, dziennikarz, który komentuje polski show-biznes m.in. w programie „Na językach” stacji TVN, napisał  sztukę teatralną „Tamta Pani”. Spektakl można oglądać na deskach stołecznego teatru Capitol. W rolach głównych występują Tomasz Sapryk, Andżelika Piechowiak oraz Krzysztof Kiersznowski.

 

 

Utrzymana w konwencji czarnej komedii „Tamta Pani” opowiada o dwóch niewylewających za kołnierz pracownikach prosektorium, którzy stają się świadkami przedziwnych wydarzeń.

– Chciałem napisać sztukę o kulturze masowej, bo tym się poniekąd zajmuje i to mnie bardzo ciekawi. Przede wszystkim chciałem napisać rzecz śmieszną, i tak wyszła „Tamta Pani”. To jest rzecz mocno niestosowna. Wydaje mi się, że dotknęliśmy w tym spektaklu tabu związanego z kulturą masową. Mam nadzieję, że wyszło zabawnie – mówi Mikołaj Lizut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Mikołaj Lizut jest redaktorem naczelnym Rock Radia. Komentuje także wydarzenia z show-biznesu w programie TVN „Na językach”. W swojej sztuce chciał przełamać tabu śmierci.

– Największym tabu w kulturze masowej jest śmierć. To jest taka rzecz, którą kultura masowa najchętniej zlikwidowałaby dekretem, a przynajmniej zlikwidowałaby kostnice. Mnie zawsze ciekawiły miejsca niestosowne, czy to jest kibel, czy kostnica. Bardzo kuszące było dla mnie zawiązanie akcji w miejscu niestosownym, w którym pracują odbiorcy i ofiary kultury masowej i do którego wszyscy trafimy – mówi Lizut.

Pisarz jest bardzo zadowolony z inscenizacji swojej sztuki przygotowanej przez Macieja Kowalskiego. Lizut docenia również pracę aktorów, którzy – jak sam mówi – wspaniale powołali jego bohaterów do życia. W jedną z głównych ról w spektaklu „Tamta Pani” wciela się Andżelika Piechowiak.

– Moja Angela jest bardzo specyficznym wytworem rzeczywistości show-biznesowej. To dziewczyna, która postanowiła sobie, że będzie sławna. Udało jej się zrobić karierę dzięki znajomościom z odpowiednimi ludźmi. Dąży po trupach do celu. Nie ma wiele do zaproponowania, jeżeli chodzi o swój poziom intelektualny czy emocjonalny. Nauczyła się paru cytatów z Paulo Coelho i myśli, że jej to wystarczy do szczęścia – mówi Andżelika Piechowiak.

Bohaterka Piechowiak uwielbia zwracać na siebie uwagę. Często decyduje się na kolorowe, świecące stroje, które media już ochrzciły mianem „najgorszej stylizacji Andżeliki Piechowiak na potrzeby spektaklu”.

– To jest wielka różowa plama. Moja bohaterka chętnie eksponuje ciało, ma ogromną fryzurę. Błyszczy się tak, że trudno sobie wyobrazić, by mogłaby błyszczeć bardziej. Nie miałam potrzeby robienia parodii à propos jakiejś postaci. Inspirowałam się raczej mechanizmem powstawania celebrytek – przyznaje aktorka.

Spektakl „Tamta Pani” można oglądać na deskach teatru Capitol od marca 2014 roku.

 

/newseria.pl


Komentarze

Podobne informacje

Konkurs: Rok Tadeusza Kościuszki zainaugurujemy w Krakowie!

Konkurs: Rok Tadeusza Kościuszki zainaugurujemy w Krakowie!

2017-03-23 23:00:17

24 marca o godzinie 10:30, na krakowskim Rynku Głównym po stronie Wieży Ratuszowej, odbędzie się inauguracja obchodów Roku Tadeusza Kościuszki. W programie wydarzenia znalazły się: odczytanie przysięgi, złożenie kwiatów na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki i postawienie wyjątkowego, okolicznościowego balonu na rozgrzane powietrze. Serdecznie zapraszamy!


Wystawa w holu wystawienniczym Centralnej Biblioteki Wojskowej: Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wystawa w holu wystawienniczym Centralnej Biblioteki Wojskowej: Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

2017-03-22 09:06:10

W dniach 6–24 marca 2017 roku w holu wystawienniczym Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego prezentowana jest wystawa "Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego", przygotowana przez Dział Zbiorów Specjalnych i Dział Zbiorów Głównych, z okazji imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Kontrapunkt 2017. Znamy program festiwalu

Kontrapunkt 2017. Znamy program festiwalu

2017-03-21 07:25:35

Początek wiosny w Szczecinie to, niezmiennie od ponad pół wieku, teatralne święto. Po raz pięćdziesiąty drugi odbędzie się Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Kwietniowy tydzień, od piątku do piątku (21–28.04.2017) szczelnie wypełni sztuka teatru i nie tylko. Mottem tegorocznej edycji jest wymowne pytanie „Kto Ty jesteś?”. Teatralną rozprawę nad tym prostym pytaniem wyznaczą trzy tropy poszukiwań pod hasłami: tożsamość, wspólnota oraz widz.


WCK w Falenicy zaprasza 22 marca na: Zielone Żabki- powitanie Wiosny!

WCK w Falenicy zaprasza 22 marca na: Zielone Żabki- powitanie Wiosny!

2017-03-20 08:39:15

Wawerskie Centrum Kultury w Falenicy, przy ul. Włókienniczej 54, zaprasza wszystkich 22 marca godz. 11:00 (środa) na zajęcia pod wdzięcznym tytułem:  "Zielone Żabki - powitanie Wiosny". Odbędą się one w ramach Akademii Małego Artysty.


Dziś Pogrzeb Stu Straconych

Dziś Pogrzeb Stu Straconych

2017-03-20 08:39:07

20 marca w Lesie Lućmierskim pochowane zostaną szczątki ofiar niemieckich egzekucji, dokonanych w Zgierzu i okolicach w czasie II wojny światowej. Mieszkańcy Łodzi będą mogli dojechać na pogrzeb specjalnie zorganizowanym kursem autobusów MPK.


Znamy laureatów konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom

Znamy laureatów konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom

2017-03-20 08:36:52

W piątek, 17 marca, odbyła się gala finałowa konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz stołeczny ratusz. Kapituła konkursu przyznała 19 wyróżnień.


Międzylesie: Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza- 19 marca w Wawerskim Centrum Kultury dla wszystkich dzieci, rodzin. Widzimy się o godzinie 11:00!

Międzylesie: Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza- 19 marca w Wawerskim Centrum Kultury dla wszystkich dzieci, rodzin. Widzimy się o godzinie 11:00!

2017-03-16 10:40:42

Wawerskie Centrum Kultury w Międzylesiu przy ul. Żegańskiej 1a, zaprasza wszystkie dzieci i rodziny, 19 marca w niedzielę na godzinę 11:00, na spektakl pt.: "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza". Przedział wiekowy spektaklu zaczyna się od 2lat. Górnej granicy nie ma.


Monachium:  Wystawa malarstwa Stefana Wiesława Fiszbacha

Monachium: Wystawa malarstwa Stefana Wiesława Fiszbacha

2017-03-08 00:37:29

Konsulat Generalny zaprasza na wystawę przy Prinzregentenstr. 7 w Monachium. Od 21 marca do 7 kwietnia, wtorki, środy i czwartki w godz. 12-14:00. Wernisaż - 17 marca o godz. 19:00


Koncert

Koncert "Chopin i Sonaty" w Rzymie

2017-03-02 08:44:43

Trzeci z serii siedmiu koncertów-wykładów poświęconych twórczości Chopina odbył się 16 lutego w Aula Magna Uniwersytetu „La Sapienza”.Koncert "Chopin i Sonaty" w Rzymie


[VIDEO] Roma Gąsiorowska planuje trasę po Polsce ze spektaklem pt.: Płyń

[VIDEO] Roma Gąsiorowska planuje trasę po Polsce ze spektaklem pt.: Płyń

2017-03-01 15:20:19

W warszawskim klubie Stodoła odbyła się premiera spektaklu „Płyń” w reżyserii Romy Gąsiorowskiej. Na scenie wystąpili m.in. Piotr Rogucki, Tomasz Schuchardt i Matylda Damięcka. Gąsiorowska, która pełniła również funkcję producentki, planuje obecnie trasę koncertową po Polsce. Niewykluczone, że spektakl zostanie pokazany na jednym z letnich festiwali.